Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /niepokalanki/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4660
Wystawa „Niepokalanki w Nowym Sączu” | Siostry Niepokalanki - Nowy Sącz
Warning: A non-numeric value encountered in /niepokalanki/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

13 października w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu miało miejsce otwarcie wystawy „Niepokalanki w Nowym Sączu”. Wystawa będzie czynna do 13 grudnia 2015 r. Ekspozycja ta wpisuje się w cykl wystaw realizowanych od kilku lat przez muzeum, poświęconych klasztorom na pograniczu małopolsko-spiskim.
Wystawa „Niepokalanki w Nowym Sączu” ma na celu ukazanie historyczno-kulturowej spuścizny naszego nowosądeckiego klasztoru. Zgromadzone eksponaty przybliżają historię powstania klasztoru, życie bł. Matki Marceliny Darowskiej – jego założycielki Zgromadzenia i klasztoru sądeckiego, a także działalność edukacyjną i charytatywną Zgromadzenia. Na wystawie są zaprezentowane pamiątki po bł. Marcelinie Darowskiej, mapy i plany zespołu ogrodowo-parkowego, fotografie archiwalne oraz inne pamiątki związane z siostrami niepokalankami. Część ekspozycji jest poświęcona dziełom sztuki powstałym w klasztorze i dla klasztoru. Wystawie towarzyszy katalog naukowy, w którym znajdują się opracowania zagadnień zaprezentowanych na wystawie.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!